teisipäev, 14. september 2021

Meremuuseumis ja PROTO avastustehases

Täna käisime klassiga Tallinnas Meremuuseumis ja PROTO avastustehases. 

Tallinnasse jõudes ootas meid ees külm tuul ja laste küsimus "Miks siin nii külm on?". Õnneks oskas nii mõnigi laps kohe vastata, et Tallinn on ju mere ääres. Tuult trotsides saime enne muuseumi minemist võtta kiire eine murul ja siis oli vaim valmis... aga muuseum veel mitte. Enne muuseumi avamist tegime vanalinnas ümber Oleviste kiriku ühe jalutuskäigu, nägime kahe maja katusel põnevat tuulelippu ja tuletasime meelde, et Vana Toomas on Tallinna tuntuim tuulelipp ja see asub raekoja torni tipus. 

Meremuuseumis ootas meid õppeprogramm "Värava ja linna vahel". Meile räägiti Paksu Margareeta ajaloost ja sellest, mis oli selles hoones enne muuseumiks saamist. Mõnda museaali saime ka kinnastatud kätes ise katsuda. Samuti mõõtsime Paksu Margareeta müüri paksust. 

Meremuuseumist suundusime PROTO avastustehasesse, kus giid tegi meile põnevate peakomplektide abil pooletunnise giidituuri ning rääkis põnevatest asjadest. Muu hulgas saime teada, et läänevirulastena peaksime Tallinn-Peterburi raudtee üle eriti uhked olema, sest selle ehitamise algatajaks oli Palmsest pärit parun von der Pahlen. 

Pärast giidituuri sõime sooja lõunasööki ning siis said lapsed ise põnevate masinate juures tegutseda. Oli pikk, aga tegus päev!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.